Котел для лазні своїми руками Хтось вважає за краще встановлювати в лазні котел, хтось піч. Основна різниця полягає в матеріалі для виготовлення такого обладнання. Якщо піч робиться цегляної, то котел – металевим.

Але функції і у котла, і в печі одні і ті ж – підігрівати лазню і створювати в ній комфортний мікроклімат. Відмінною заготівлею для вашого котла може служити шматок звичайної труби з металу великого розміру. Також підійде залізна бочка, зі знімним дном, для зручної роботи. Якщо ви не можете знайти підходящу бочку або трубу, але маєте досвід роботи зі зварюванням, можна зробити заготовку для котла з декількох металевих листів. Якщо ви вибрали самостійне спорудження котла, то вам не доведеться витрачатися на обігрів лазні.

Які ж інструменти і матеріали вам знадобляться для цієї роботи?

Як говорилося раніше, це може бути бочка, розрахована на об'єм 200 л, зроблена з щільного металу. Також можна взяти частину металевої труби завдовжки близько метра і діаметром 50 см або більше. З таких матеріалів ви зможете легко зробити cheka.com.ua, який здатний нагріти приміщення площею 10 – 12 м2. Головне, не треба використовувати матеріали з нержавіючої сталі. Цей матеріал має низьку теплопровідність, а це означає, що для оптимальної температури в лазні вам потрібно буде витратити більше палива.

Для влаштування дна котла вам знадобиться коло з металу. Під котел необхідно спорудити опорну конструкцію. Для неї можна взяти шматочки арматури завдовжки 3 см і діаметром близько 15 мм. Також для опалювального котла необхідний коло, він буде служити колосником. Його товщина повинна становити не менше 5 см, але якщо товщі, то ще краще. У такому колі необхідно зробити отвори, крізь які буде надходити повітря, і випадати зола. Третій за рахунком коло буде виконувати функцію кришки.

Крім перелічених залізних кіл і опор потрібно приготувати металевий лист. З нього ви будете виготовляти короб з двома секціями. Також знайдіть бак з нержавіючої сталі або оцинкованої сталі, шматок труби для споруди димоходу і дверцята для палива. У набір інструментів, які знадобляться для самостійного виготовлення котла входять болгарка для роботи з металом і апарат зварювання для побутових цілей.

Процес виготовлення

Отже, для початку усередині бочки або заготовки з труби необхідно приварити відрізки арматури, які виконують функцію опорного механізму. Опори повинні бути приварені горизонтально, паралельно і на декількох рівнях. Перший – це дно печі, другий – дверцята продувала, третій – це верх корпусу. Найважливішою частиною у котла вважається короб. Він повинен бути розділений по горизонталі на дві частини. Одна з них призначається для дров та іншого палива, а друга для випадання попелу. У корпусі котла робиться отвір і до нього збоку приварюється залізний коробок. Сенс такого розташування в тому, що ви можете опалювати приміщення, не заходячи всередину. Наприклад, можна вивести короб в коридор або на вулицю. Піддувало котла найчастіше робиться як висувний ящик. Це спрощує чищення приладу. Після цього ви можете приварювати внизу дно і колосник, який повинен бути на рівні перегородки короби. Зверху отриманого котла необхідно проробити отвір діаметром димохідної труби, а після приварити на котел кришку. Краще, коли отвір прорізається з краю, це робить зручніше укладання каменів для підігріву.

Бак для підігріву води експерти радять робити виносним і прикріпляти до стінки на 30 см вище, ніж котел.

Також подумайте про безпеку. Краще всього встановити в котлі екран, щоб була можливість стежити за процесом. Такий екран можна зробити з добре оброблених дощок або цегли, викладеного стовпчиками. Головне, щоб вийшов екран не перекривав подачу тепла від котла, а розжарений корпус не торкався до оточуючих поверхонь. Крім всього цього, екран – це своєрідне дизайнерське рішення.

Дивимося як зробити за 60 хвилин найпростішу піч для лазні своїми руками:

А ось як можна зробити котел для лазні своїми руками: