Прокладка інженерних комунікацій до будинку У сучасному світі практично кожен будинок оснащений такими благами, як газ, вода і електрика. Прокладка комунікацій в будинку – досить відповідальний момент на всіх етапах будівництва.

Місця для входів і виходів комунікацій повинні бути заздалегідь передбачені і обдумані до пристрою самого фундаменту.

Основні види інженерних комунікацій наступні:
• водопостачання;
• газопровід;
• каналізація;
• електрика.

Кожна інженерна система володіє своїми особливостями пристрою і монтажу.

Водопостачання

Водопостачання може бути централізованим і власним. У першому випадку вода надходить із загального колектора прямо в будинок, а в другому вода черпається з власних джерел, таких як свердловини або колодязі. Той і інший варіант передбачає прокладку труб.

В даний момент для прокладання водопроводу використовують труби з полімерів – поліетиленові, поліпропіленові, поліетиленові, а також металопластикові. Завдяки своїй доступності і легкості в монтажі найпопулярнішою вважається поліетиленова труба низького тиску.

Під час монтажу трубу рекомендується укладати на глибину 1 – 1.2 м. Якщо зробити це немає можливості, то необхідно використання утеплення за допомогою спеціального матеріалу. Подбайте про те, щоб траншея була рівна, без великих горбів і з плавними кутами.

Перш ніж класти труби, засипте дно траншеї піском, шаром у 5 – 15 див. Після укладання засипаємо труби просіяної землею, товщиною 10 – 25 див. Якщо труби проходять в областях навантажень, наприклад – проїзд автомобіля, то в цьому місці необхідно укласти один ряд цеглин.

Газопровід

Прокладка інженерних комунікацій до будинку
Газифікувати ваш будинок може тільки спеціально навчена група осіб, що має дозвіл газової служби.

Труби, проводять газ, в основному виготовлені з того ж поліетилену, тому їх монтаж аналогічний з трубами для водопостачання. Однак, за винятком одного нюансу – над трубою прокладають електричний провід, завдяки якому надалі можна виявити поломки і нейтралізувати їх.

Труби, що проходять зовні, виготовляються з металу. Встановлюючи їх, не забувайте робити зазор для того, щоб в майбутньому прокласти теплоізоляцію будинку. Для кріплення до стіни використовується металевий хомут. Обов'язкова забарвлення в жовтий колір, що дозволить зберегти метал від впливу корозії.

Електрика

Підключення електрики також доступно фахівців, які мають відповідний дозвіл. Кабель, що подає електрику, може бути розташований як зовні, так і під землею. Якщо вибирається другий варіант, то не варто забувати про додаткове цегляному шарі, який захистить кабель від можливих ушкоджень у зв'язку з навантаженнями на цю ділянку землі. За допомогою спеціальної таблички позначається місце, у якому прокладено кабель.

Пластикові труби – найкращий варіант, щоб влаштувати каналізацію. Для стояка і унітазу використовується труба з діаметром 110 мм. Всім іншим приладам сантехніки досить діаметру в 50 мм. Уникайте прямих кутів під час прокладання труб для каналізації.

В будівлі труби кріпляться до стін хомутами. Якщо йде прокладка в землі, то використовуйте вище описаний метод насипу з піску і додатковий захист цегельним шаром.