Шпунтове огородження котлованів із залізобетону, дерева або металу Облаштовуючи котловани, слід подбати про наявність укосів, які запобіжать обвал країв. У разі, якщо немає можливості обладнати відкоси, застосовують інший спосіб – установка шпунтового огородження, яке являє собою суцільну стіну з паль, яка проходить уздовж краю котловану.

burinzhstroy.ru дуже важливо при будівельних роботах, і більш докладна інформація про це доступна на сайті компанії «Буринжстрой».

Шпунтове огородження котлованів із залізобетону, дерева або металу

В яких випадках потрібна установка шпунтового огородження:

• при будівництві котлованів в умовах обмеженого простору;
• з тією метою, щоб підсилити фундамент будівлі, яке вже побудовано;
• при будівельних роботах на грунті вологого типу, пливунах або землях, де у великому кількість міститься пісок;
• якщо потрібно побудувати підземні поверхи під будівлею, яке не оснащено підвалом;
• якщо велика ймовірність, що укоси котловану обсипаючи.

Види шпунтів

На даний момент використовуються залізобетонні, дерев'яні і металеві палі. Відмінності залізобетонного шпунта в прямокутному перерізі, напівкруглому або трапецеидальном гребені і пазі.

Для виготовлення дерев'яних шпунтів застосовуються обрізані дошки, товщина яких повинна бути більше 4 див. Використовуються подібні палі в тих випадках, коли їх потрібно забивати на глибину не більше 3 метрів.

Металеві шпунтові огорожі користуються прокатом: двутавр або труба. Прокат виготовляється з вуглецевої сталі. Якщо застосовуються труби, то найчастіше ті, які вже були використані раніше, діаметр яких варіюється від 219 до 630 мм

Окремим видом паль є шпунт Ларсена, який являє собою пластину зі сталі. За формою вони бувають плоскими, коритоподібними або зетовыми (по краях оснащуються замками). Їх довжина варіюється від 12 до 34 метрів. З їх допомогою створюється герметична огорожа, яка здатна не тільки укріпити стінку котловану, але і блокувати проникнення води.

Якими способами монтуються шпунти

• вдавлення. Для цього застосовуються бурові машини, за допомогою яких робляться свердловини, які заповнюються розчином цементно-піщаного типу. На даний момент в подібні свердловини вставляється двотавр або труба, яка вдавлюється механізмом. Подібне огорожу здатне витримувати значні навантаження;

• вибропогружение. Ця ситуація також передбачає використання бурової техніки з тією метою, щоб зробити свердловини. Установка паль передбачається завдяки застосуванню віброзанурювачів. У випадку нестійких грунтів замість буріння застосовується розпушування, що здійснюється бурами шнекового типу. За процес вибропогружения відповідає механізм, який базується на екскаваторі. Паля захоплюється, переміщується, занурюється або одержуються;

• загвинчування. Зазвичай застосовується для облаштування труб із сталі, які оснащені наконечником. Їх занурюють у свердловину за допомогою обертання і вдавлювання;

• забивання. Даний спосіб актуальний для різних типів грунту. Процес забивання здійснюється копровыми установками. Якщо щільна забудова, то не варто користуватися ударним методом, який відрізняється динамічним впливом.