Робимо гарний флюгер Широко відомий флюгер здавна на Заході встановлюють на всі високі будівлі. Найчастіше поміщають на вентиляційних трубах. У Середні століття флюгер на даху будинку часто вказував на соціальний статус домовласника, а силует, що прикрашає стрілку, служив «рекламним щитом».

Флюгер міг розповісти і про захоплення (хобі) www.postroil.com. В Англії, наприклад, дуже поширені сюжети, пов'язані з кінним спортом. У Франції над дахом частіше можна побачити силует півника, бо народні повір'я стверджують, що ця птиця, відганяючи злих духів, виконує роль домашнього оберега. Пропонуємо типову конструкцію флюгера, розроблену в Англії.

Прапорець-силует. Найкращим материаомл для виготовлення фігурки і літер для позначення сторін світу вважається полірована нержавіюча листова сталь товщиною 1-1,5 мм. Звичайно випиляти з неї силует досить нелегко, але зусилля себе цілком виправдають. Це дуже міцний матеріал, не схильний до корозії, тому флюгер буде служити дуже довго.

Конструкція флюгера розрахована на тривалу цілорічну роботу. Точні розміри деталей флюгера не наводяться, тому як це архітектурна прикраса має бути розмірним будовою, будь то садовий будиночок, альтанка, або високий будинок.

Флюгер складається з стрілки-покажчика з поворотною віссю-стійкою і www.postroil.com з підшипниками. Стрілка і стійка зроблені зі сталевих прутків 010 мм і довжиною до 500 мм. До кінців стрілки приварюють наконечник і оперення стріли. Стійку приварюють до стрілі електродуговим зварюванням. Нижнього кінця www.postroil.com надають конічну форму з кутом при вершині 50-60°

Робимо гарний флюгер
Корпус зроблений із сталевого водопровідної труби 3/4" довжиною приблизно 400 мм. Нижня підшипникова опора являє собою сталеву пробку з конічним поглибленням в центрі. Поглиблення висвердлюють за допомогою свердла-центрування. Пробку садять на щільній посадці в нижню частину корпусу. Для герметизації стик пробки з трубою проварюють або пропаивают.

Корпус підганяють, роблячи відповідний виріз, до сталевого куточка, зігнутому з листа товщиною 2-3 мм і приварюють. З'єднання підсилюють підкосами із сталевої смуги перетином 4x40 мм, приварюючи їх до корпусу і до куточка, який призначений для встановлення флюгера, наприклад, на конику вентиляційної труби. Для цього в куточку свердлять отвори.

Кришку-підшипник виточують із сталі. Діаметр внутрішнього отвору повинен бути на 0,2-0,3 мм більше діаметра стійки. В циліндричній стінці кришки свердлять взаємно-перпендикулярні отвори, в яких фіксують зварюванням стрілки покажчика сторін світу. Після виготовлення надягають кришку на корпус на щільній посадці. Завдяки підшипників стійка зі стрілкою може легко повертатися в різні сторони.

Крайки випиляної фігури обробляють напилком, видаляючи задирки і згладжуючи нерівності. До стрілок покажчика літери припаюють твердим припоєм, наприклад, латунню.

Д. Ньюмен (Англія)
За матеріалами журналу "ДІМ"