Облицювання цеглою чим вона хороша і в чому її особливості Рано чи пізно кожен домовласник повинен замислитися, чим же йому облицьовувати свій затишний новенький будинок? Дуже поширена облицювання цеглою, і це не дивно, адже вона приваблює своєю солідністю, значністю.

Милуватися таким будинком — суцільне задоволення, а крім того, милуватися можна буде дійсно дуже довго. Цегла — матеріал міцний і довговічний.

Але не варто забуватися. Цегла, як би він не був хороший, буває різним. Є якісний цегла, за який ще потрібно поборотися і викласти невеликий капітал. В основному, його якість визначається його морозостійкість. Вимірюється вона в числі циклом заморозки чи розморожування. Хороший цегла стійко переносить близько 50-ти циклів.

Варіантів лицювальної цегли предостатньо, і кожен відрізняється від іншого кольором, формою, структурою або ж технологією його виготовлення. Тому кожен може вибрати варіант облицювання для абсолютно будь-якого архітектурного стилю.

Якщо хто-небудь захоче додати своєму будинку вигляд загадкового стародавнього замку, йому варто звернути свій погляд на цеглу темного кольору з добре вираженою рельєфною фактурою. Для декоративних елементів нагоді фігурний або ж фасонна цегла. Глазурований цегла також використовують для декорування, тому що він має величезний асортимент забарвлень. А ось клінкерна, який для таких цілей просто ідеальний, на додачу має ще і найменше водопоглинання.

Облицювання цеглою чим вона хороша і в чому її особливості
Облицювання цеглою чим вона хороша і в чому її особливості

Якщо розглядати особливості технології, то варто відзначити той факт, що сама коробка будинку не впливає на те, що між облицюванням з цегли і стіною завжди залишають зазор для вентиляції. Такий зазор допоможе захистити утеплювач від зволоження. У випадку з будинками з піноблоків він необхідний для того, щоб не викликати у самому будинку підвищену вологість.

Щоб зв'язати облицювання та основні стіни будинку можна звернутися до класичного, перевіреного роками методу — використання сталевої оцинкованої сітки. Але, на жаль, ця сітка підвладна старіння, тобто іржі та інших руйнувань.

На самому етапі проектування потрібно обов'язково пам'ятати про те, як важливо врахувати товщину облицювання з цегли разом з вентиляційним зазором. Все це додасть стінам товщини, а тому необхідно передбачати майданчик відповідних розмірів.