Достоїнства і недоліки дерев'яних перекриттів Перекриття — це горизонтальні перегородки, що встановлюються між поверхами будинку і складаються з несучої конструкції, підлоги і стелі. Крім поділу приміщень на поверхи, вони повинні також переносити навантаження від власної ваги елементів оздоблення інтер'єру.

Правильна ізоляція перекриттів, що складається у виконанні відповідних шарів підлоги і стелі, крім того, забезпечує захист будинку від втрат тепла.

Купуючи проекти будинків, намічаємо рішення, що стосуються, зокрема, саме перекриттів. Будівництво будинку на одну сім'ю найчастіше припускає перекриття дерев'яні або залізобетонні, останні найчастіше можна зустріти в цегляних будинках. Дерев'яні будинки найчастіше також мають перекриття з дерева. Традиційно вони складаються з товстих балок. Будинки, в яких конструкція перекриття являє собою дерев'яний каркас, є більш тонкі балки, але більш густо розставлені.

Виготовлення дерев'яного перекриття дає можливість застосування більш тонких несучих стін і невеликих фундаментів, завдяки невеликій вазі, який вони мають. Але вимагають відповідного шару звукоізоляції, щоб захистити інтер'єр від шуму.

Яке дерево потрібно для перекриттів?

Дуже важливим питанням при виборі дерев'яних перекриттів, є придбання відповідного будівельного матеріалу. Дерево на перекриття повинно мати вологість не більше 18%. Добре висушений матеріал, забезпечить довговічність конструкції і не буде деформуватися. Занадто висока вологість деревини також може призвести до розвитку грибків. Дерево на перекриття повинно бути відповідним чином просякнуте, для захисту дерев'яних елементів як перед біологічними факторами, так і впливом атмосферних умов при транспортуванні, зберіганні і монтажі.

Достоїнства і недоліки дерев'яних перекриттів
Достоїнства і недоліки дерев'яних перекриттів

Дерев'яне перекриття може експлуатуватися відразу ж після закінчення монтажу, не потрібні технологічні перерви, таким чином, можна продовжити оздоблювальні роботи. Але тільки монтаж, виконаний фахівцем, забезпечить достатню тепло - і звукоізоляцію приміщень.

Переваги дерев'яних перекриттів

#9786; Легка конструкція, перекриття дерев'яне легше бетонної.

#9786; Простий монтаж, немає необхідності застосовувати спеціальне обладнання і будівельних машин, монтаж здійснюється просто і швидко.

#9786; Відсутність мокрих робіт призводить до того, що установка перекриття може здійснюватися навіть взимку.

#9786; Добра теплоізоляція, застосування шару утеплювача, покращує тепловий комфорт в приміщенні.

#9786; Простота обробки, дерев'яні балки, найчастіше, ховають за допомогою гіпсокартонних плит.

Недоліки перекриттів з дерева

#9785; Необхідність застосування високоякісного дерева, незахищене дерево піддається корозії, розбухає і деформується.

#9785; Слабка звукоізоляція, дерев'яні перекриття вимагають дуже складної конструкції, щоб забезпечити достатню спроможність для придушення звуків, крім того, неправильне виконання може призвести до ситуації, коли підлога буде скрипіти.