Чому забруднюється вода в колодязі Якщо на присадибній ділянці немає центрального водопостачання, вся його життєдіяльність залежить від колодязя, що поставляє не тільки питну воду для господарів дачі і домашніх тварин, але і виступаючи джерелом вологи для всієї дачної рослинності.

Все це висуває додаткові вимоги до якості колодязної води: мається на увазі не тільки її прозорість і візуальна чистота, але і безпеку для пиття.

Найчастіше причинами погіршення якості води в колодязі є:

1. Погана герметичність швів. При порушенні герметичності стиків на швах та інших елементах конструкції колодязя, відбувається попадання в середину шахти частинок землі, глини і піску. У результаті цього спостерігається помітне помутніння води в колодязі, що позначається на її привабливості. Як правило, особливо це проявляється під час весняних відлиг і після сходу великих злив. Для вирішення цієї проблеми потрібно ревізія усіх швів і стиків колодязної шахти.

2. Надлишок сонячних променів. Це призводить до сплеску поширення зелених мікроводоростей, в результаті чого вода набуває характерний колір. Рішення проблеми полягає у спорудження додаткового захисного навісу над стовбуром.

3. Застою води. Якщо колодязь використовується рідко, це призводить до природного застою води, що приводить до збільшення процентного вмісту органічних компонентів. Якщо збільшити експлуатаційну навантаження, проблема зазвичай вирішується. Іноді може знадобитися заходи з дезінфекції та чистки колодязя.

4. Неправильний підбір будівельних матеріалів. Бувають випадки, коли в основу колодязя спочатку закладається бомба повільної дії у вигляді органічних матеріалів. Як наслідок, у воду потрапляють речовини, що містять азот, з-за чого вода

Чому забруднюється вода в колодязі
ставати неприродно-солодкуватою. Те ж саме стосується застосування нетривких матеріалів, що швидко руйнуються в умовах підвищеної вологості. У такій ситуації іноді не вдається звільнитися простий чищенням: найчастіше доводиться переробляти всю споруду.

5. Природне забруднення. Навіть самий грамотно-побудований колодязь час від часу потребує періодичних чистки, при цьому їх частота якраз прямо залежить від цієї грамотності при облаштуванні. Іншими важливими чинниками є захист колодязної шахти від попадання в неї різного сміття і розмноження на стінках моху, цвілі і грибка.