Поличка під старовину Це виріб з фігурними кромками виглядає дуже красиво. При виготовленні полички довелося використовувати самі різні столярні прийоми. Тому вона представляє хороший об'єкт для всіх, хто хоче вдосконалити свої навички і зробити щось потрібне.

По суті це настінний блок полиць із задньою стінкою і коркової панеллю на підкладці (до неї кріпляться пам'ятні записки) з невеликим висувним ящиком під нижньою полицею (рис.1). Обидві полиці і дно вставляють в глухі пази, обрані в бічних стінках корпусу.

Виготовлення шаблонів. Щоб вигини бічних стінок і гребеня точно відповідали кресленнями, необхідно з щільного картону зробити шаблони цих деталей у масштабі М1:1. Вони знадобляться для розмітки деталей на заготовках, а пізніше будуть використані у якості направляючих при остаточній обробці вигинів деталей обробної фрезою з опорним напрямних підшипником.

Поличка під старовину
Для цього на твердому картоні креслять прямокутну сітку з осередками 25x25 мм З центрів, показаних на рис. 2, циркулем проводять дуги і з'єднують їх дотичними. Відзначають розташування пазів для полиць і отворів під шурупи кріплення.

На шаблоні бічної стінки відзначають місця розташування пазів полиць, які будуть відфрезеровані на її внутрішній стороні. На стрічковій пилці випилюють шаблони і напилками і шліфувальним блоком акуратно зачищають їх до ліній розмітки, намагаючись зробити кромки строго під 90°, а криві лінії — плавними, так як будь-які нерівності потім будуть відтворені і на дерев'яних деталях полички.

Виготовлення полички. Розміри клеєних заготовок для бічних стінок показано на рис. 2. Лінія склеювання знаходиться на відстані 185 мм від задньої крайки бічної стінки і проходить через точку перетину дуг над її висувним ящиком. Тому на передньому ребрі бічних стінок стик буде практично не помітний.

Для точної підгонки шаблону на ньому і клеєної заготівлі проводять горизонтальні осьові лінії. Поєднавши задні кромки шаблону і заготовки, фіксують їх. На кожній стороні заготовки послідовно обводять шаблон, викреслюючи контури бічних стінок (див. рис. 2). На заготовках відзначають також і розташування пазів для кріплення полиць.

Спочатку фрезерують пази полиць прямий фрезою O6 мм, використовуючи напрямну лінійку. Потім прямої фрезою O20 мм і напрямних блоком, прикріпленим до основи фрезера, вибирають фальц глибиною 14 мм для коркової пластини на підкладці. На фото 2 видно, як фальц шириною 6 мм переходить у фальц шириною 20 мм. Округлені кінці фальців спрямляют стамескою.

Поличка під старовину
Фальци ці потрібні для кріплення фанерної задньої стінки і коркової пластини на підкладці. Коркову панель вставляють між верхньою і нижньою полицями і бічними стінками.

Отфрезеровав пази і фальц, на стрічковій пилці з припуском в 1,5 мм випилюють бічні стінки і гребінь. Припуск потрібен для остаточної обробки деталей по контуру обробної фрезою O6 мм з опорним напрямних підшипником, що котиться по шаблону.

Акуратно укладають шаблон на заготівлю і шурупами прикріплюють його з місця. Шурупи кріплення шаблонів до внутрішній стороні бічних стінок розташовують на 6 мм нижче пазів, щоб після зборки корпусу ці отвори були закриті полицями. Потім обробляють криволінійні кромки обробної фрезою. Щоб не розщепити торцеві волокна, фрезерують з притиском або в режимі реверсу.

Знімають шаблон, а кути, які не змогла зайти www.postroil.com, зачищають стамескою та надфілем. Декоративні профілі на кромках бічних стінок і гребеня можна відфрезерувати і скругляющей фрезою O6 мм.

Щоб забезпечити плавний перехід профілів бічні стінки/гребінь їх треба поєднати «на вус». Для більш точного суміщення деталей на стиках можна кожне з'єднання зафіксувати кутовим шкантом O6 мм з пластику. Отвори під такі шканты простіше просвердлити в з'єднуваних деталях ще до запиливания їх «на вус».

Поличка під старовину
На фото 3 видно установка циркулярки. Допоміжну лінійку кріплять до поздовжньої лінійці дискової www.postroil.com. Нахиляють пиляльний диск під кутом 45° і піднімають його так, щоб він зробив пропил під допоміжної лінійці. На обрізку дошки товщиною 20 мм роблять пробний запив. Початкова точка запила відзначена на лінійці і захисної платі диска.

Крім того, на зовнішній стороні кожної бічної стінки проведена лінія на 45 мм нижче верхнього ребра, що служить орієнтиром кінця запила при збігу з лінією на лінійці або захисної платі. При обробці деталей «на вус» маленькі обрізки можуть відкидатися назад, тому в цілях безпеки вимикають пилку до відведення деталей від неї.

Притискають пряме ребро гребеня на лицьовій стороні ділильної головки і запиливают «на вус» один її кінець. Потім повертають головку в тому ж пазі так, щоб вона була перед оброблюваною деталлю, і запиливают інший кінець. Щоб трикутний обрізок не відкинуло назад, переміщують ділильну головку лівою рукою, а деталь разом з допоміжним бруском розмірами 50x50x300 мм — правою рукою.

Закінчивши обробку www.postroil.com, формують шипи на торцях полиць, вибирають фальци для коркової панелі і фрезерують декоративні кромки бічних стінок і гребеня.

Підігнавши насухо полиці до бічних стінок, акуратно змащують клеєм пази і шипи і зібраний корпус стягують струбцинами. Перевіряють корпус на прямокутність, роблять контрольну підгонку і, вставивши кутові шканты, приклеюють за місцем гребінь.

Виготовлення та підгонка висувного ящика. Глухий «ластівчин хвіст», яким кріплять бічні стінки до передньої стінки, вибирають на настільному фрезере. Спочатку на зворотному боці передньої стінки вибирають пази, а потім на торцях бічних стінок — шипи.

До склеювання скриньки в бічних стінках і в напрямних фрезерують глухі пази для полозів. Пази формують прямий фрезою O12 мм і на бічних стінках закінчують їх на відстані 6 мм від заплечиків «ластівчиного хвоста» і 5 мм — від передніх бокових напрямних.

Поличка під старовину
Пази повинні бути на однаковій висоті над нижніми ребрами деталей і на одному рівні один з одним. За один прохід вибирають пази в бічних стінках ящика, а потім, змістивши лінійку назад приблизно на 0,8 мм, — в направляючих.

За рахунок цього ящик трохи підніметься і буде гарантія, що його бічні стінки не будуть ковзати по дну корпусу. Передній торець полозів округляють, щоб підігнати їх до напівкруглому торця глухих пазів. Вклеюють полози в пази направляючих.

Потім склеюють сам висувний ящик. Якщо передбачається обробляти морилкою тільки передню стінку ящика, то її покривають морилкою ще до складання. Коли клей висохне, вставляють ящик в збірці з напрямними на місце і перевіряють їх підгонку. Витягують збірку і роблять необхідну підгонку.

Напрямні приклеюють до корпусу тільки переднім кінцем, намазуючи www.postroil.com смугою завдовжки 50 мм, а їх задні кінці потім кріплять шурупами через видовжені отвори. Це дозволить компенсувати періодичні зміни довжини направляючих, пов'язані з атмосферним впливом.

Поки клей не висохне, напрямні притискають до бічних стінок корпусу самим ящиком, вставляючи прокладки між його бічними стінками і направляючими над і під полозами. Потім висувний ящик виймають з корпусу і кріплять шурупами задні кінці направляючих.

При підготовці полички до обробки зачищають її дрібною шкуркою для полірування дерева, піднімаючи ворс вологою губкою. Щоб морилка не сильно вбралася у крайки бічних стінок корпусу, їх покривають тонким шаром шелаку.

Покривши www.postroil.com морилкою, наносять один шар шеллачной грунтовки і два шари лаку. Кожен шар зачищають дрібнозернистою шкуркою. Останній шар лаку протирають мінеральним маслом і полірувальної подушкою, потім наносять кілька шарів воску і полірують до м'якого глянцю.

На закінчення встановлюють на місце облицьовану пробкою панель і шурупами кріплять до корпусу задню стінку. Потім, щоб поличку можна було повісити на шурупи з плоскими головками, з задньої сторони гребеня свердлять два отвори завглибшки 10 мм. А якщо вам потрібно grunt-enamel.ru за низькою ціною, тоді рекомендую вам скористатися послугами компанії grunt-enamel.ru

Л. Валентино, США
За матеріалами журналу "Робимо самі"