Загальний опис силікатної цегли Силікатна цегла є чистим і безпечним матеріалом. Завдяки цій особливості, а також високої міцності, привабливому зовнішньому вигляду і невеликою ціною його досить широко застосовують в будівельній сфері.

Відсоткова частка піску в силікатному цегли наближається до 90 %, іншу частину становить в основному вапно. Під час виготовлення цього матеріалу застосовується автоклавний метод, коли водна суміш піску з вапном під великим тиском обробляється парою значних температур. В цей же момент задається той чи інший відтінок, шляхом додавання щелокостойких пігментів. Інші добавки служать для посилення експлуатаційних якостей цегли.

Різновидів силікатної цегли досить багато, при цьому сюди можна віднести як кольорове розмаїття, так і відмінність за внутрішньою структурою – полнотелой, пустотілі, пористою, з колотою фактурою і т. п. останнім часом став випускатися силікатна цегла фасонного типу, тобто, має нестандартні форми – закруглений, скошений, овальний і т. п. Все це служить для полегшення роботи будівельників при будівництві будівель з нестандартними обрисами, а також для обрамлення віконних отворів, карнизів, фундаментів. Але найбільш поширеними розмірами для силікатної цегли вважаються 25х8,8х2,4 см і 25х12х6,5 див.

Загальними характеристиками будь різновиди силікатної цегли можна вважати:

1. Велика стійкість при стисненні. За цим показником силікатна цегла є одним з лідерів в будівельній сфері, саме тому для зведення багатоповерхових будинків застосовують саме його.

2. Повністю складається з натуральних безпечних матеріалів, що дозволяє застосовувати його без обмежень. Також завдяки природним якостям вапна протистояти діяльності мікроорганізмів, силікатна цегла має природну стійкість проти грибка і цвілі.

3. Шумопоглинання – також один з козирів цього матеріалу. Побудовані стіни з силікатної цегли надійно захистять будинок від зовнішнього шуму. Це широко використовується при будівництві промислових об'єктів, коли потрібно перегородкою відокремити приміщення з великим рівнем виробничого шуму.

Загальний опис силікатної цегли

4. Структура силікатної цегли добре пропускає пар, завдяки чому всередині приміщень не виникає ефект «закоркованості». А от завдяки вмісту вапна відбувається поступове збільшення стійкості матеріалу завдяки вступу останньої в хімічну реакцію з містяться в повітрі вуглекислим газом.

Недостатню опірність волозі компенсують застосуванням спеціальних гідрофобних просочень, що дозволяє захистити матеріал від швидкого руйнування.