І профільований Брус струганий Найбільш затребувані будівельні матеріали, які використовуються для будівництва заміських будинків – струганий і профільований брус. Це два різновиди пиломатеріалів, де кожен відрізняється достоїнствами і недоліками.

До того ж, якщо ви обрали той чи інший матеріал для будівництва будинку, слід брати до уваги деякі нюанси, про що й піде мова в цій статті. Великий асортимент різноманітних пиломатеріалів можна знайти на сайті - ruspilstroy.ru.

І профільований Брус струганий

Спершу варто ознайомитися з тим, що ж таке струганий і профільований брус. Головною відмітною особливістю струганого бруса можна відзначити той факт, що він має природну вологість. Його поверхні, нижня і верхня, мають шипи і пази, за рахунок яких здійснюється найбільш щільна стикування матеріалів. Переваги такого виду бруса – доступність. На даний момент чимало фірм займається виробництвом і поширенням струганого бруса, неважливо якого розміру. Головна відмінність цього матеріалу від того ж колоди полягає в тому, що, як мінімум одна поверхня виготовляється струганої, завдяки чому мінімізується кількість і ширина тріщин, які в обов'язковому порядку проявляються при усадці будівлі. Ще однією перевагою відзначають можливість швидкого будівництва будинку.

Але варто відзначити, що ще до того моменту, перш ніж ви приступите до будівництва будинку, струганий брус спробує «вивернутися», що характеризується появою зазорів між вінцями. Виходячи з цього, сучасні фахівці не рекомендують брати під замовлення збірний конструктор, так як матеріал, що використовуються для будівництва, в процесі транспортування можуть змінитися і з них буде вкрай проблематично зібрати будинок. Також варто врахувати той факт, що усадка буде досить високою – один лише перший поверх здатний сісти порядку на 10 – 15 см. Після того, як будинок, побудований з цього матеріал стане сухим, його слід в обов'язковому порядку проконопатити. У тому випадку, якщо у вас з'явиться бажання офарбити стіни будівлі, необхідно знати, що перші два роки дозволяється використання тільки «дихаючої» фарби.

Якщо порівнювати профільований вид бруса з струганим, то він відрізняється більшою дорожнечею. Однак, його вартість виправдовується як мінімум тим, що будова практично не сідає після завершення будівництва (перший поверх «сідає» на 4 – 8 см). А процес усадки в свою чергу не характеризується появою тріщин і деформацій. На даний момент доступний замовлення матеріалу, який може бути доставлений у вигляді конструктора або погонажу. Варто зауважити, що будинок, побудований з профільованого бруса, немає необхідності додатково конопатити. Стіни виходять абсолютно герметичними, з цієї причини не потрібно і зовнішня обшивка. Але варто зауважити, що процес будівництва з використанням цього матеріалу відрізняється високою складністю, тому слід зі знанням справи братися за роботу або залучати для цієї задачі кваліфікованих фахівців.

У будь-якому випадку, кожен з цих матеріалів має характерні загальні негативні якості, тому слід виконати комплекс заходів по їх усуненню. Так, відзначимо низькі характеристики пожежної безпеки бруса. Рішення цієї проблеми наступне – обробка матеріалу спеціальними складами, які в широкому асортименті доступні в багатьох будівельних магазинах.