Поради з нанесення рідкого пінопласту Пінопласт давно завоював особливу популярність в будівельній сфері, як недорогий і якісний ізоляційний матеріал. Завдяки невеликій масі, його використання не вимагає особливих укріплювальних заходів для фундаменту і стін приміщення, а винахід пінопласту з рідким способом нанесення значно розширило його функціональні можливості.

Завдяки своїй пінообразної формі таким пінопластом можна заповнювати самі незручні ділянки, ніші і порожнини утеплюючи підстав.

У вільному продажу пропонуються три типу рідкого пінопласту:

• Промисловий. У процесі приготування речовини використовується спеціальний пристрій, зване установкою для рідкого пінопласту, займається не тільки приготуванням утеплювальній суміші, але і подачею її до місця проведення робіт, використовуючи тиск. Агрегат коштує чималих грошей, і вкладати їх доцільно лише у випадку постійного професійного використання.

• У балонах. У комплект входять два балони багаторазового використання. Перезаряджати їх досить просто, при чому один з них призначений для суміші у вигляді пасти, другий – для каталізатора. В процесі нанесення відбувається поєднання цих двох компонентів, завдяки чому на підставі утворюється шар пінопласту.

• Побутовий. Цей тип дуже нагадує стандартну монтажну піну, реалізуючись у невеликих балончиках.

Процес утеплення підстави за допомогою рідкого пінопласту включає в себе три основних етапи:

1. Підготовка основи. З поверхні максимально повинна бути видалений пил і бруд. Якщо помічені плями масла або жиру, їх необхідно нейтралізувати шляхом знежирення. Рідкий пінопласт набагато краще пристає до вологих поверхнях, тому перед його нанесенням підстави оббризкують водою. Також волога сприяє більш якісній полімеризації речовини.

2. Приготування утеплювача. Як правило, виробник матеріалу вказує оптимальне значення температури, до якої потрібно розігріти речовина рідкого пінопласту перед використанням. Також балони потрібно добре потрясти, забезпечивши якісне змішування компонентів. Для розігрівання найзручніше використовувати воду.

Поради з нанесення рідкого пінопласту

3. Нанесення речовини. Цей процес дуже сильно нагадує роботу з монтажною піною. Для регулювання подачі рідкого пінопласту застосовується або пістолет, або трубка з дозатором. У першому і другому разі є спеціальний важіль, через натискання на який і здійснюється подача пінообразної суміші.

Найбільш зручним способом утеплення рідким пінопластом є задування його в спеціально обладнані смуги або ніші в стінах, підлозі або покрівлі. Вилазять за межі надлишки матеріалу обрізаються після застигання, за типом тієї ж монтажної піни.