Монтаж електричного водонагрівача Багато хто вже зрозуміли з власного досвіду, що встановити електричний водонагрівач самостійно зовсім нескладно. В принципі, в комплект до даного устаткування входить інструкція та все необхідне для монтажу.

Проте іноді тільки однієї інструкції мало і тому не завадить додатково знати деякі рекомендації щодо цього питання.

Особливості електричних водонагрівачів

Основна перевага такого водонагрівача полягає в тому, що він володіє певною компактністю. При цьому мінус даного приладу в тому, що він споживає велику кількість електроенергії. Для монтажу, наприклад проточного водонагрівача, нерідко доводиться прокладати окрему електропроводку. З цією метою кабель і його товщина підбирається, виходячи з того, якої потужності планується ставити бойлер.

Як встановити електричний водонагрівач?

Після виконання заземлення і монтажу механічного очищення фільтра, можна приступити безпосередньо до самої установки. Для цього знадобиться зробити отвори в стіні, які потім будуть вставлятися анкера. Потім в стіну кріпляться анкерні гаки.

Якщо до стіни кріпиться водонагрівальний бак з ємністю 100 літрів, то захисна кришка повинна знаходитися не ближче 50 сантиметрів від поверхні. Рекомендується здійснювати монтаж водонагрівача ближче до того місця, де планується користуватися гарячою водою.

Монтаж електричного водонагрівача
Монтаж електричного водонагрівача

Завдяки цьому, в трубах буде спостерігатися менша тепловтрата. Під час установки, велике значення має конструкція водонагрівача. Патрубки, розташовані по вертикалі і по горизонталі повинні перебувати в такому положенні, в якому роковано розташовуватися якоїсь конкретної моделі електроводонагрівача.

Коли кріпиться до стіни водонагрівач важливо, щоб прилад не переміщався сам за встановленими крюкам. Ущільнення різьби, можна зробити за допомогою спеціальної стрічки або ж звичайною лляної паклі. Вкрай небажано застосовувати такий водонагрівач, у якого немає захисного клапана. При установці цього обладнання правильний монтаж клапана має велике значення.

Підключати водонагрівач до загальної системи водопроводу рекомендується за допомогою нових трубопроводів з металлоплатика або пропілену. Для установки мереж водопроводу краще звернутися до професіоналів.

Монтаж електричного водонагрівача
Монтаж електричного водонагрівача

Якщо бак не наповнюється водою самостійно, то необхідно розмістити поряд з ним ємність, з якої буде надходити вода за допомогою насоса у водонагрівач.